Resultater Sisu/MBK Århus

ELITE-rækken – 10
1: John M Poulsen &
Carsten V Nielsen, Silkeborg
2: Bent Ole Jakobsen &
Finn I Jensen, Sisu/MBK
3: Tommy Samsing &
Jens-Erik Linde, Sisu/MBK
4: Jan Folkerman, Skalborg &
Gerner Groot, Randers
5: Erling Nielsen &
Finn Nielsen, Slagelse
6: Niels Andersen &
Jimmy Amdisen, ÅBV 86
7: Finn Lorentzen, Kongsv. &
Hans Erik Sørensen, ÅBV 86
8: Dennis Holm &
Sven Gundahl, ÅBV 86
9: Sv. Aa. Johansen Vorup &
Henning Jacobsen, Kongsv.
10: John Toudahl &
Jørgen Schultz, Triton
A-rækken – 11
1: Anette Munk &
Keld Andersen, Auning
2: John Schmidt &
Knud Bjerregaard, Randers
3: Jimmy Samsing &
Egon Gaardmann, Sisu/MBK
4: Carsten Lundgaard &
Flemming Skovsen, Sisu/M
5: Lars “Hilti” Sørensen &
Ib Ringgaard, Sisu/MBK
6: Kirsten Langberg &
Preben Hansen, ÅBV 86
7: Jim Barry Larsen &
Jørn Søndergaard, Sisu/M
8: Preben Jørgensen &
Kjeld Bjarne Nielsen, OB
9: Uffe Gaarde &
Jørgen B Nielsen, OB
10: Bent Christensen &
Frank Møller, Silkeborg
11: John Andersen &
Bent Pedersen, Randers
DELTAGENDE Kl ubber:
Ialt 118 spillere = Ny rekord
Sisu/MBK 33 Slagelse 2
OB 30 CIF, afbud 2
Silkeborg 23 Kongsvang 2
ÅBV 86 11 Triton 2
Randers 7 Vorup 1
Auning 4 Skalborg 1
B-Rækken – 12
1. Jens Peder Jensen &
Kurt Kristensen, Randers
2. Anne Lise Hansen &
Gert Sørensen, Sisu/MBK
3: Anders Melgaard &
Finn Nielsen, Sisu/MBK
4: Gustav Andersen &
Preben Jacobsen, Auning
5: Stig S Hansen &
Inge Work Clausen, OB
6: Jens Peder Hansen &
Jørgen Rasmussen, OB
7: Ove Hansen &
Henrik Nielsen, OB
8: Bjarne Axelsen &
Ole Hornbech, Silkeborg
9: Jan Pedersen &
Finn Andersen, Silkeborg
10: Klavs Pallesen &
Preben Nedergaard, Silkeborg
11: Eigil Lyhne &
Poul Frederiksen, Sisu/MBK
12: Kai Berg-Nielsen &
Poul E Møllenberg, Sisu/M
C-rækken – 12
1: Jørgen R Rasmussen &
Hans Jensen, OB
2: Jørgen Larsen &
Kirsten Heckmann, OB
3: Ib Jacobsen, Silkeborg &
Poul Erik Falsig, Sisu/MBK
4: Birgit Hjorth Hansen &
Keld Erik Bøttger, OB
5: Mona Clausen &
Marianne Jensen, Silkeborg
6: Hans Henrik Nissen &
Søren O Jensen, Sisu/MBK
7: Jørgen Svendsen &
Henning Kildsgaard, Silkeborg
7: Eigil Johansen &
Vagn Sindberg, ÅBV 86
9: Peter Just &
Per Jensen, Silkeborg
9: Ole Larsen &
Georg Kristiansen, OB
11: Vita Møllenberg &
Ejnar Eriksen, Sisu/MBK
11: Gert Malling &
Anders Krabbe, Silkeborg
• Fælles spisning kl. ca. 15: 107 pers.
Skinke m. flødekartofler salat
Øl eller vand / Kaffe og småkager
d- + e-rækken – 13
1: Julius (Ungarn) &
Allan Juhl Christensen, OB
2: Paul Thorsen &
Brian Juul Hansen, OB
3: Jens E Jensen &
Martin Østergaard, Sisu/M
4: Ole Kristiansen &
Jack Nielsen, OB
5: Ulrik Præstegaard &
Peter Sørensen, OB
6: Knud Hansen &
Henry Chrillesen, Silkeborg
7: Jacob Steglich &
Ole Kristiansen, Silkeborg
8: Ranja Bjerring &
Joan Lavendt, OB
9: Jytte Sørensen &
Jane Otto, OB
10: Kirsten Kirkegaard &
Gert Østergaard, Sisu/MBK
11: Gudrun Nielsen &
Tonny Broch, Sisu/MBK
12: Kell Martans, &
Connie Amdisen, ÅBV 86
13: Marete Bali &
Arne Sørensen, Sisu/MBK
e-rækken – 3 (også med i D-rækken)
1: Knud Hansen &
Henry Chrillesen, Silkeborg
2: Ranja Bjerring &
Joan Lavendt, OB
3: Kirsten Kirkegaard &
Gert Østergaard, Sisu/MBK
TURNERINGSREGLER:
I Elite, A, B og C-rækken spiller nr. 1
og 2 fra hver pulje en ny pulje med
overført indbyrdes resultat om pladserne
nr. 1-4.
• 2 x nr. 3 spiller om 5-6
• 2 x nr. 4 spiller om 7-8
• 2 x nr. 5 spiller om 9-10
• 2 x nr. 6 spiller om 11-12
SPECIELT: D+E-rækken
• Nr. 1+2 i pulje 1 og 2 spiller mellem
pulje 1 med indb. overført resultat.
• Nr. 3-4 i pulje 1 og 2 spiller mellem
pulje 2 med indb. overført resultat.
Slutkampe:
• M-pulje 1 nr. 1+2 samt P3 nr. 1+2
spiller finalepulje med indb. overført
resultat om pladserne nr. 1-4.
• M-pulje 1/3 – P3 nr. 3 om plads 5-6 •
M-pulje 1/4 – P3 nr. 4 om plads 7-8
• M-pulje 2/1 – P3 nr. 5 = plads 9-10
• M-pulje 2 nr. 2-4 = plads 11-13.
TAK FOR I ÅR • På ge nsyn: Onsdag 4. Marts 2020