OB`s Stævne April

Resultatliste
FOR
OB jubilæumsstævne 2018

Elite-rækken
1;Poulsen J M / Nielsen C V, Silkeborg
2;Linde J-E / Nielsen O, Sisu/MBK
3;Andersen N / Amdisen J, ÅBV 86
4;Sørensen H E / Lorentsen F, ÅBV 86
5;Skovsen F / Lundgaard C, Sisu/MBK
6;Hansen J / Petersen T, Nyborg / OB

A-rækken
1;Ravn O / Storm G, OB / Esrum
2;Larsen F / Pedersen S, Munkebo
3;Hrdlicka V / Krebs H, Kerteminde
4;Jørgensen P / Nielsen K, OB
5;Nielsen J B / Gaarde U, OB
6;Schmidt J / Bjerregaard K, Randers Bordtennis
7;Hansen O / Hansen I, OB

B-rækken
1;Sørensen Gert/Larsen Jim Barry, Sisu/MBK
2;Mølgaard Anders/Søndergaard Jørn, Sisu/MBK
3;Winberg Bent/Aksglæde Claus, BK 12/OB
4;Strachan Lisbet Helweg/Alster Karol, Furesø BTK
5;Kristiansen Georg/Larsen Ole, OB
6;Nielsen Henrik/Frederiksen Ebbe, OB
7;Olsen Christian/Jensen Tommy, Korup
8;Larsen Jørgen/Hansen Jens peder, OB
9;Lyhne Eigil/Frederiksen Poul, Sisu/MBK
Final;Sørensen G/Larsen J B – Mølgaard A/Søndergaard J;11-6, 11-8, 11-8
Semi;Sørensen G/Larsen J B – Winberg B/Aksglæde C;11-5, 7-11, 11-9, 11-9
Semi;Mølgaard A/Søndergaard J – Strachan L H/Alster K;13-11, 10-12, 7-11, 11-6, 11-7
1/4;Sørensen G/Larsen J B – Kristiansen G/Larsen O;11-5, 11-6, 11-1
1/4;Mølgaard A/Søndergaard J – Nielsen H/Frederiksen E;11-3, 11-6, 11-8
1/4;Winberg B/Aksglæde C – Olsen C/Jensen T;11-6, 11-6, 11-8
1/4;Strachan L H/Alster K – Larsen J/Hansen J p;11-8, 11-2, 11-5
1/8;Winberg B/Aksglæde C – Lyhne E/Frederiksen P;11-8, 12-10, 4-11, 11-7

B-rækken B
1;Skovgaard Stig/Jensen Hans, OB
2;Pedersen Jan/Axelsen Bjarne, Silkeborg
3;Hornbech Ole/Andersen Finn, Silkeborg
4;Jensen Marianne/Clausen Mona, Silkeborg
Final;Skovgaard S/Jensen H – Pedersen J/Axelsen B;9-11, 11-9, 11-3, 11-9
Semi;Skovgaard S/Jensen H – Hornbech O/Andersen F;14-12, 11-9, 12-10
Semi;Pedersen J/Axelsen B – Jensen M/Clausen M;11-9, 3-11, 12-10, 11-6

C-rækken
1;Malling Gert/Krabbe Anders, Silkeborg
2;Johansen Finn/Larsen Leif, BK 12 Amager
3;Jensen Per/Andreassen Erik, Silkeborg
4;Haas Erling/Iversen Ove, Korup
5;Svane Erik/Hansen Bjarne S., OB
6;Sørensen Jytte/Fabrin Conny, OB
Final;Malling G/Krabbe A – Johansen F/Larsen L;13-11, 11-6, 9-11, 16-14
Semi;Malling G/Krabbe A – Jensen P/Andreassen E;11-7, 11-5, 9-11, 11-8
Semi;Johansen F/Larsen L – Haas E/Iversen O;8-11, 9-11, 11-2, 14-12, 11-9
1/4;Malling G/Krabbe A – Svane E/Hansen B S;11-8, 11-9, 7-11, 11-7
1/4;Haas E/Iversen O – Sørensen J/Fabrin C;11-4, 11-9, 11-5

C-rækken B
1;Thuesen Bent/Rostgaard Peter, Esbjerg BTK
2;Møllenberg Vita/Eriksen Ejner, Sisu/MBK
3;Nielsen Birthe/Hansen Birgit Hjorth, OB
4;Nielsen Bjarne/Petersen Niels, Wiedergården
Final;Thuesen B/Rostgaard P – Møllenberg V/Eriksen E;4-11, 11-2, 11-6, 11-6
Semi;Thuesen B/Rostgaard P – Nielsen B/Hansen B H;4-11, 11-5, 7-11, 11-8, 11-6
Semi;Møllenberg V/Eriksen E – Nielsen B/Petersen N;12-10, 12-10, 11-7

D-rækken
1;Mogensen Bent/Kristensen Ole, OB
2;Broch Tonny/Nielsen Gudrun, Sisu/MBK
3;Knøsgaard Birgit/Madsen Susanne Østergaard, Furesø BTK